• Spiderhead

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Choose or Die

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Prey

    ½

  • Kate

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★½

  • Spoiled Brats

    ★★★

  • Pig

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ½

  • Fatherhood

    ★★

  • Awake

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★½

  • 365 Days

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★