• The Lion King

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Toy Story

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Up

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½