Favorite films

Don’t forget to select your favorite films!

Recent activity

All
 • Malcolm & Marie

 • I Care a Lot

 • Raya and the Last Dragon

 • Zack Snyder's Justice League

Recent reviews

More
 • Malcolm & Marie

  Malcolm & Marie

  Peki Levinson ne anlatmak ya da neyi başarmak istiyor? Açık bir gözle baktığımız zaman filmin amaçları çok net. Levinson en başta tüm acımasız ve tutkulu yönleriyle bize bir aşk anlatmak istiyor. Ancak bu aşkı ayrıntıları ön plana çıkararak, göz ardı edilen küçük sorunları ortaya dökerek yapıyor. İlişki içerisindeki bu detayların karakterlerin kişilik özellikleri, tavırları, sözleri ve bakış açılarını en net gösteren bir turnusol olduğunu ortaya koymayı hedefliyor.

  İncelemenin tamamı: kayiprihtim.com/inceleme/malcolm-and-marie-incelemesi/

 • I Care a Lot

  I Care a Lot

  Marla Grayson ise biraz daha farklı. Filmin daha ilk saniyesinde bize bir monolog girerek kendisinin bir predatör olduğunu ve kendimizi da iyi bir insan olarak görmememiz gerektiği vurguluyor. Kendince bir güç gösterisi olan bu monolog bize Gone Girl monoloğunu hatırlattığından ilgimizi çekiyor. Bunun bir günah çıkarma ya da kötücüllüğünü “güçlü” olarak savunma olduğunu hiçbirimiz fark etmiyor, düşünmüyor. İlk sahnede kıpkırmızı takımının içinde bize ve içinde olduğu mahkemeye cüretkarlığını sunan Marla, adeta bu benim filmim ve şimdi şovumu izlemeye başlayabilirsiniz diyor.

  İncelemenin tamamı: kayiprihtim.com/inceleme/i-care-a-lot-incelemesi/

Popular reviews

More
 • Mortal Kombat

  Mortal Kombat

  Mortal Kombat’ın yeni versiyonu Sub-Zero olmadan önce Bi-Han’ın, Scorpion olarak tanıdığımız Hanzo Hasashi’nin evini basması ve eşi ile çocuğu dahil kendisini öldürdüğü oldukça heyecanlı bir sahne ile başlıyor. Film yayınlanmadan önce paylaşılan ilk 7 dakika sayesinde de izleme fırsatı bulduğumuz bu sahneler beklentileri daha en başından oldukça yükseltiyor. Ancak ne yazık ki bu durum filmin geri kalanına sirayet etmiyor. Beklentiler yükseldiği için devamının da aynı tempoda gideceğini düşünüyoruz. Fakat daha Lord Raiden’ı gördüğümüz anda bu düşüncenin bir hata olduğunu anlıyoruz.

  İncelemenin tamamı: kayiprihtim.com/inceleme/mortal-kombat-incelemesi/