Sort by

Kolajo has logged 74 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Beast

Beast

2022
×
★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dual

Dual

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry