Sort by

Kolajo has logged 13 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry