Kayla has logged 296 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Edit this entry  
09
D.O.A.

D.O.A.

1949
×
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
05
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
18
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
18
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Edit this entry  
18
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
18
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
Edit this entry  
18
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Edit this entry  
18
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
17
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
14
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
09
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Des

Des

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry