Kayla has logged 28 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Edit this entry  
20
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Summercamp!

Summercamp!

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Problem Child

Problem Child

1990
×
★★½
Edit this entry