Sort by
  • Do Revenge

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • I Came By

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Adele One Night Only

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • My Name Is Gulpilil

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Firestarter: The Story of Bangarra

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • Love, Guaranteed

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

  • Normal People

    ★★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★