Sort by

kayla has logged 470 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Battle

Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry