kayla has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Skip Day

Skip Day

2018
×
Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Happy Animals

Happy Animals

2018
×
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★★
Edit this entry