RSS feed for Kayla Myers
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wanda

Wanda

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mr. SOUL!

Mr. SOUL!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goodbye Thelma

Goodbye Thelma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vever

Vever

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chez Jolie Coiffure

Chez Jolie Coiffure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Traveler

Midnight Traveler

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Untitled Amazing Johnathan Documentary

Untitled Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Upside

The Upside

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry