RSS feed for Kayla Myers

Kayla Myers has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bessie

Bessie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
29
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Fantasy

High Fantasy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cross My Heart

Cross My Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joy Joy Nails

Joy Joy Nails

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry