RSS feed for Kayla Myers

Kayla Myers has logged 14 entries for crime films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wanda

Wanda

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry