RSS feed for Kayla Myers

Kayla Myers has logged 63 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chez Jolie Coiffure

Chez Jolie Coiffure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
29
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cross My Heart

Cross My Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joy Joy Nails

Joy Joy Nails

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry