kaylabourne has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Loving

Loving

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Little Buddha

Little Buddha

1993
×
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Violet

Violet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
The Chambermaid Lynn

The Chambermaid Lynn

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Persuasion

Pretty Persuasion

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry