kaylabourne has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Held Up

Held Up

1999
×
★½
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry