Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Orgasm Inc.

Orgasm Inc.

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
O.G.

O.G.

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wildcat

Wildcat

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Night at the Kindergarten

A Night at the Kindergarten

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valley Uprising

Valley Uprising

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Explorer: The Last Tepui

Explorer: The Last Tepui

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pervert: Hunting the Strip Search Caller

Pervert: Hunting the Strip Search Caller

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Volcano: Rescue from Whakaari

The Volcano: Rescue from Whakaari

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Universe

Our Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry