kayla has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Mama

Big Mama

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry