Sort by

kayla has logged 32 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★½
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Penguins

Penguins

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★
Edit this entry  
12
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry