• Hidden Figures

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★½

  • Confessions of a Dangerous Mind

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Apollo 13

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • 42

    ★★★

  • Jesus Camp

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Blackfish

    ★★★★★