kayla has rated 179 films ★★★★★ .

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Immigration Nation

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★