• Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★

    I absolutely love what this movie did for men and mustaches today thank you Top Gun Maverick 🫡

  • Pamela, A Love Story

    Pamela, A Love Story

    ★★★★

    Pamela Anderson should be allowed to murder people

  • Avatar: The Way of Water

    Avatar: The Way of Water

    ★★½

    Not really my thing but I liked the tulkuns

  • Aftersun

    Aftersun

    ★★★½

    Hmmmmmmm. This was good and all but I do wish it made me feel the strong emotions it has been making everyone else feel. I cry at everything but didn’t cry at this

  • Orgasm Inc.

    Orgasm Inc.

    ★★★

    Dude what

  • Chicago

    Chicago

    ★★★★★

    I saw this play on Broadway in Chicago a few weeks ago and have been thinking about wanting to watch this ever since. Always hits

  • Wildcat

    Wildcat

    ★★★★

    I couldn’t stop crying the majority of this tbh

  • Clue

    Clue

    ★★★★★

    If you don’t think this movie is funny we can’t be friends

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

    I love you so much Once Upon a Time in Hollywood

  • Argentina, 1985

    Argentina, 1985

    ★★★★½

    Extremely good like do not skip this seriously go watch it

  • Serpico

    Serpico

    ★★★★

    Al Pacino

  • Fletch

    Fletch

    ★★★★

    Now when my dad asks for the trillionth time if I’ve seen Fletch I can finally say yes.