• Get Me Roger Stone

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Split

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • Before I Wake

    ★★★★

  • Cabin Fever

    ½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • The Lobster

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • King Jack

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • The Witch

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Tusk

    ★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★★★

  • Sex Tape

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • Life After Beth

    ½

  • A Haunting in Saginaw, Michigan

  • I Know That Voice

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★½

  • Her

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★

  • American Mary

    ★★

  • The Devil Inside

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • 50/50

    ★★★★½

  • Limitless

    ★★★★

  • Let Me In

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★★

  • Push

    ★★★★

  • Doubt

    ★★★

  • Made of Honor

    ★★★

  • Helvetica

    ★★★

  • The Orphanage

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Final Destination 3

    ★★½

  • Waiting...

    ★★★★

  • The Phantom of the Opera

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • 50 First Dates

    ★★★½

  • Saw

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Jeepers Creepers 2

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • The Room

  • Final Destination 2

    ★★★½

  • The Hours

    ★★★★★