Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

  • Under the Christmas Sky

  • Where Are You, Christmas?

  • Checkin' It Twice

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Notes of Autumn

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Royal Hotel

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • River Wild

    ★★½

  • Red, White & Royal Blue

  • Happiness for Beginners

  • Take Me Back for Christmas

  • Haunted Mansion

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • A Royal Christmas Crush

  • Make Me a Match

  • World's Best

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • The Wedding Contract

  • Carl's Date

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

  • Asteroid City

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Love in Zion National: A National Park Romance

    ½

  • The Jane Mysteries: Inheritance Lost

  • The Little Mermaid

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • A Picture of Her

    ½

  • Bottoms

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Rye Lane

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Hanukkah on Rye

  • Five More Minutes: Moments Like These

  • 'Twas the Night Before Christmas

  • Babylon

    ★★★

  • The Holiday Sitter

  • Christmas Class Reunion

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • A Fabled Holiday

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • A Big Fat Family Christmas

  • A Hollywood Christmas

  • Spoiler Alert

    ★★★

  • #Xmas

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • A Christmas Mystery

  • Three Wise Men and a Baby

    ★★★

  • Christmas Bedtime Stories

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★

  • The People We Hate at the Wedding

  • Strange World

    ★★★

  • A Magical Christmas Village

  • The Royal Nanny

  • In Merry Measure

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Spirited

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ½

  • The Gift

  • Ghosts of Christmas Always

    ★★★★