Sort by

kayla has logged 543 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Christmas She Wrote

Christmas She Wrote

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
Edit this entry  
16
Christmas Waltz

Christmas Waltz

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Lights, Hanukkah!

Love, Lights, Hanukkah!

2020
×
Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godmothered

Godmothered

2020
×
Edit this entry  
13
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Edit this entry  
12
Dear Santa

Dear Santa

2020
×
Edit this entry  
12
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
11
If I Only Had Christmas

If I Only Had Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Time for Us to Come Home for Christmas

Time for Us to Come Home for Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
11
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Edit this entry