• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • No Time to Die

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

  • The Last Dance

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Sound of Metal

  • The King

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

  • Captain Marvel

  • Fyre

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects