• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Plan B

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Boss Baby: Get That Baby!

  • The Donut King

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Zola

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • Driveways

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • This Changes Everything

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Candy Jar

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

  • Monster

    ★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★