Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
K-9

K-9

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry