• The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Mank

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Little

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Beats

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★½