Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★½

  • Totally Killer

    ★★★

  • Kelce

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Hijack

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

    ★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Reality

    ★★★

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★

  • Kaleidoscope

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • My So-Called High School Rank

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Aftershock

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★