• Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Saint-Narcisse

  • Summer of 85

    ★★★

  • Republic

    ★★★½

  • Banners

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Days

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Pressed, Ripped Apart

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Beats

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Bird Box

  • The Clovehitch Killer

  • Nappily Ever After

  • mid90s

  • Peppermint

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Sorry Angel

    ★★

  • Breaking In

  • Avengers: Infinity War

  • Alex Strangelove

  • Rampage

  • Postcards from London

    ★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

  • Skate Kitchen

  • Rust

  • Eighth Grade

  • Blindspotting

  • Searching

  • Coco