Sort by

Kenneth has logged 23 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Box

The Box

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Crush

The Crush

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry