Sort by

Kenneth has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Island

Fear Island

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry