Kenneth has logged 58 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
12
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
La chinoise

La chinoise

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hulk

Hulk

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Unfollowed

Unfollowed

×
Read the review Edit this entry  
05
The Cell

The Cell

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry