RSS feed for kate
  • Aladdin

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • If I Stay

    ★★★

  • Descendants

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • Insurgent

    ★★★