Sort by

rachel has logged 39 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Double

The Double

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
½
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★½
Edit this entry