Sort by

rachel has logged 446 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Superworm

Superworm

2021
×
Edit this entry  
25
The Abominable Snow Baby

The Abominable Snow Baby

2021
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Edit this entry  
23
Calendar Girls

Calendar Girls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The First Lap

The First Lap

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Maid

Maid

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shawn Mendes: Live in Concert

Shawn Mendes: Live in Concert

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★½
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound

Hellbound

2021
×
Read the review Edit this entry