• Mortal Kombat

    ★★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Have Fun, Vasya! Date in Bali

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Feedback

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Inadequate People 2

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Black Narcissus

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Hunger Ward

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hypnosis

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Просто представь, что мы знаем

    ★★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Deeper!

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Whaler Boy

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Mara

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Spice Boyz

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½