Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Dead Like Me: Life After Death

Dead Like Me: Life After Death

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
V2. Escape from Hell

V2. Escape from Hell

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
La notte degli Oscars – 93th Academy Awards

La notte degli Oscars – 93th Academy Awards

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Initial D Extra Stage 2

Initial D Extra Stage 2

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Initial D Battle Stage 2

Initial D Battle Stage 2

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Initial D Battle Stage

Initial D Battle Stage

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Initial D: Third Stage

Initial D: Third Stage

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Initial D Extra Stage

Initial D Extra Stage

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Factory Mask

Factory Mask

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry