Keith has logged 37 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
Epidemic

Epidemic

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hex

Hex

2018
×
Edit this entry  
16
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dragon Ball: Mystical Adventure

Dragon Ball: Mystical Adventure

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Edit this entry