Sort by

KeatonTarantino has logged 344 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry