• The Boss Baby 2

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Waco

    ★★★½

  • RBG

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★