• Beautiful Boy

    Beautiful Boy

    ★★★★★

    The closest and clearest depiction of what it is like to be an addict and what it is like to love one that I have ever seen depicted on film.

  • Tenet

    Tenet

    ★★★★

    Tenet was a dope Travis Scott music video. I will say the long part before the song was a little over done but once Trav comes in it really picks up. 

    ⭑ ⭑ ⭑ ⭑ ⭒

  • The Boss Baby: Family Business

    The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

    BossBaby2Goat

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★

    This Indiana Jones movie is so underrated it makes me shiver. It’s campy but it’s dope.

  • Captain Phillips

    Captain Phillips

    ★★★★

    For how much I do the “look at me, I’m your captain now” bit, I have gotten well over my money’s worth out of this

  • Now You See Me 2

    Now You See Me 2

    ★★★½

    I hate how much I love these

  • Paranormal Activity

    Paranormal Activity

    ★★

    14 year old me was bored out of his mind watching this

  • Charly

    Charly

    ★★★½

    Hits different on the mish

  • Kangaroo Jack

    Kangaroo Jack

    ★★★½

    American Classic.

  • Eyes Wide Shut

    Eyes Wide Shut

    ★★★½

    I explained the moral of this movie to my mom minus all the cult orgy stuff and she loved it. The first and last act are the strongest.

  • American Sniper

    American Sniper

    ★★★

    Cool movie, but the politics are s h a k e y

  • Fantastic Mr. Fox

    Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

    ahhh yes, every girl I’ve dated’s favorite movie 

    I haven’t seen it but I bet it’s good