• Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

  • I Care a Lot

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Rosy

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Tag

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Woodshock

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Little Hours

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Nerve

    ★★★

  • The Neon Demon

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★½