RSS feed for Arvid
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Monopol

Monopol

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
The Silence of the Hams

The Silence of the Hams

1994
×
Edit this entry  
06
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Edit this entry  
06
Jack

Jack

1996
×
★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Edit this entry  
05
Vendetta

Vendetta

1995
×
★★
Edit this entry  
05
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hunters

The Hunters

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
JFK

JFK

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★
Edit this entry  
05
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Aftermath

Aftermath

1994
×
★★
Edit this entry  
05
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★
Edit this entry  
05
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Police Academy

Police Academy

1984
×
Edit this entry  
05
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
Edit this entry  
05
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
Edit this entry  
05
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
Edit this entry  
05
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
Edit this entry  
05
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
Edit this entry  
05
Police Academy: Mission to Moscow

Police Academy: Mission to Moscow

1994
×
Edit this entry