RSS feed for Arvid

Arvid has logged 1,739 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★
Edit this entry  
02
Fraternity Vacation

Fraternity Vacation

1985
×
★★
Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
★★
Edit this entry  
21
Alena

Alena

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Sex and the Teenage Mind

Sex and the Teenage Mind

2002
×
★★
Edit this entry  
17
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★
Edit this entry  
10
Fun & Fancy Free

Fun & Fancy Free

1947
×
★★
Edit this entry  
10
Mannen som blev miljonär

Mannen som blev miljonär

1980
×
★★
Edit this entry  
08
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★★
Edit this entry  
03
Bloomstreet 11

Bloomstreet 11

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Untravel

Untravel

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Egg

Egg

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Living the Light - Robby Müller

Living the Light - Robby Müller

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Belmonte

Belmonte

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Hen, His Wife

Hen, His Wife

1990
×
★★
Edit this entry  
29
Andrey Svislotskiy

Andrey Svislotskiy

1991
×
★★
Edit this entry  
29
Bird in a Window

Bird in a Window

1996
×
★★
Edit this entry  
26
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Aniara

Aniara

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Grass

Grass

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★
Edit this entry  
18
After School Massacre

After School Massacre

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Intervals

Intervals

1969
×
★★
Edit this entry  
14
Water Wrackets

Water Wrackets

1975
×
★★
Edit this entry  
13
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★
Edit this entry  
27
The Traffic Separating Device

The Traffic Separating Device

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★
Edit this entry  
16
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Concrete Blondes

Concrete Blondes

2013
×
★★
Edit this entry  
06
The Czech Year

The Czech Year

1947
×
★★
Edit this entry  
02
The Cake General

The Cake General

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★
Edit this entry  
31
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★
Edit this entry  
28
Cyborg Hookers

Cyborg Hookers

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Undercover

Undercover

1995
×
★★
Edit this entry  
23
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★
Edit this entry  
16
Grand Hotel

Grand Hotel

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★
Edit this entry  
30
The Revolution Is Only a Beginning. Let's Continue Fighting.

The Revolution Is Only a Beginning. Let's Continue Fighting.

1968
×
★★
Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Kiss and Kill

Kiss and Kill

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Street

The Street

1949
×
★★
Edit this entry