Sort by

Brayden has logged 103 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry