RSS feed for KeenKeene
  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Climate of the Hunter

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Deeper You Dig

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Villains

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★