Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Airport '77

Airport '77

1977
×
★★★
Edit this entry  
16
I Remember Mama

I Remember Mama

1948
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Cowboys

The Cowboys

1972
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★
Edit this entry  
27
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★½
Edit this entry  
26
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Sons of Katie Elder

The Sons of Katie Elder

1965
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Scalphunters

The Scalphunters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Ulzana's Raid

Ulzana's Raid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cast a Long Shadow

Cast a Long Shadow

1959
×
★★★
Edit this entry  
05
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
★★★½
Edit this entry  
30
No Name on the Bullet

No Name on the Bullet

1959
×
★★★½
Edit this entry  
30
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Duel at Silver Creek

The Duel at Silver Creek

1952
×
★★★
Edit this entry  
29
Hombre

Hombre

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Magic Cop

Magic Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bonnie's Kids

Bonnie's Kids

1973
×
★★★
Edit this entry  
02
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Dion Brothers

The Dion Brothers

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Unforgiven

The Unforgiven

1960
×
★★★
Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Baskın

Baskın

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★½
Edit this entry