Spenny has logged 222 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Wings of Hope

Wings of Hope

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Random Stop

Random Stop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rebirth

Rebirth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read prior review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read prior review Edit this entry  
02
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
Edit this entry  
02
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Edit this entry